Volkswagen ID.6 Test Görüntüleri Ortaya Çıktı

Volkswagen ID.6 Test Görüntüleri Ortaya Çıktı

11 Ekim 2020 0 Yazar: emre ekici

Volkswagen firması ID serisi ile elektrikli sektöre hızlı girmeyi hedefliyor. Bu kapsamda ilk olarak ID.3 modeli ile kullanıcılar karşısına çıktı. Daha sonra ID.4 ve şimdi ise ID.6 modelinin casus fotoğrafları yakalandı. Resimlerde görünen bu kamufle edilmiş prototipe dayanarak ID.6, stil açısından daha küçük ID.4’ten çok farklı olmayacak. Esasen uzatılmış bir versiyonu olacak (her ikisi de aynı MEB platformu tarafından destekleniyor, bu nedenle güç aktarma organlarını paylaşacaklar ve pil paketleri). En önemli satış noktası, daha büyük boyutu ve yedi kişiye kadar oturma yeri olacak.

Önceki haberlere göre arka kapının sürgülü bir kapı olması bekleniyordu ancak test fotoğraflarında anladığımız kadarı ile geleneksel bir kapı kullanıldı. Belki üretim sırasında bu değişecek ancak şu anlık durum bu şekilde.

Tasarım açısından, onu daha küçük ID’den gerçekten ayıracak hiçbir şey yok. Sadece ID.4 modelinden biraz daha uzun görünüyor. Yani ID.4 ile çok fazla bir farklı yanını göremedik.

Volkswagen belki bu aracı sadece Çin piyasasında kullanacak. 2021 yılı sonu veya 2022 yılı başında kullanıcılara sunulması muhtemel.