Volkswagen Junglezz Elektrikli SUV

27 Ocak 2021 0 Yazar: emre ekici

Volkswagen firmasından geleceği dönük araçlar ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Firma daha önce 2025 ve 2030 planlarını basına sunmuştu. Bu planlar içerisinde sedan, hatchback ve elektrikli SUV olmak üzere birçok modele yer verildi. Kısa süre önce çıkan haberlerde ise ID.1 ve ID.2 araçlarını orta segment için hazırlayacağını duyurdu.

Firma tarafından başka bir haber sızıntısı da 2023 yılı için yapıldı. Bu söylentiye göre 2023 yılında bir elektrikli SUV üretilecek. 4×4 özelliğe sahip olacak olan bu araç modeli hakkında henüz teknik veriler paylaşılmadı.

Haber VWIDTalk.com üyesi eVDub tarafından yapıldı ve gerçeklik payı için şu an herhangi birşey söylemek mümkün değil. Söylentilere göre bu aracın da bir üst modeli olabilir. Bunun adı da Ruggdzz olacak. Bu iki araç elektrikli SUV kategorisinde yer alacak. Tıpkı Skoda Karoq ve Kodiaq gibi. Kardeş niteliğinde kullanıcılara sunulacak.

Tüm bu araçlar MEB platformunu temel alacak ve Volkswagen grubunun 2025 yılına kadar satmayı planladığı en az 30 elektrikli otomobilin parçası olacak. Kayıt için ID. Ruggdzz 2023’te sunulacak. Bunların dışında araçlar ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Kaynak: insideevs.com