Volkswagen Tesla’dan Daha Fazla Elektrikli Otomobil Satabilir mi ?

Volkswagen Tesla’dan Daha Fazla Elektrikli Otomobil Satabilir mi ?

5 Nisan 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobil sektörünün gelişmesi ile birlikte firmalar artık araç üretim yarışı içerisine girdi. Koronavirüsün (COVID-19) üretimi olumsuz etkilediği şu günler hariç gelecek zamanda elektrikli otomobil üretimi devasa rakamlara ulaşacak. Bu sektörde içerisinde hiç şüphesiz ki Tesla ayrı bir yere sahip.

Elektrikli otomobil devi Tesla, diğer rakiplerinden önce bu sektöre girerek büyük bir avantaja sahip oldu. ARGE ve bilgi birikimi anlamında diğer firmalardan bir adım önde. Peki Diğer otomotiv devlerinden biri olan Volkswagen, Tesla kadar elektrikli otomobil üretebilir mi?

Volkswagen apaçık Tesla’ya bir rakip konumunda. Her durumda kendisinin rakibi olarak Tesla’yı gösterdi. Bu amaç doğrultusunda 2028 yılına kadar toplamda 28 milyon adet elektrikli otomobil üretme planını açıkladı.

VW’nin bu kadar çok elektrikli otomobil satabileceğinden şüphe etmiyoruz (aslında, daha fazla sattığını ve hatta daha fazla satacağını umuyoruz), ancak VW’nin elektrikli otomobilleri devasa hacimlerde satan bir sicili yok, bu yüzden gerçekten görmek için beklemeliyiz.

VW, Tesla ile çeşitli segmentlerde rekabet etmeyi planlıyor. Yaklaşan VW ID.3 tamamen Tesla Model 3 için rakip olacak. ID.4 adı verilen bir sonraki model olan Tesla Model Y’ye karşı çıkacak.

Ayrıca Volkswagen’in nasıl Tesla’ya rakip olacağına ve nasıl onun kadar araç üreteceğine yönelik videomuzu da aşağıda sunuyoruz. Yorumlarınızı unutmayın lütfen.