VW ID.3 ile Nissan LEAF Kıyaslama

VW ID.3 ile Nissan LEAF Kıyaslama

7 Aralık 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobil pazarı genişledikçe birçok araç piyasaya sürülmeye başlandı ancak eski araçların da kapasite ve performansları artırılmaya başlandı. Özellikle Nissan Leaf, dünyada en çok satan araçlardan biri oldu ve yıllar geçtikçe de özellikleri değiştirildi. Volkswagen ID.3 ise, son zamanlarda kullanıcılara sunulan iyi özelliklere sahip olan bir elektrikli otomobil. Bu iki otomobilin birbiri ile kıyaslaması yapıldı ve gayet güzel oldu.

Nissan LEAF şimdi ikinci neslinde, iki pil paketi boyutu, maksimum 385 km WLTP menzili ve 201 beygir gücündeki güç çıkışı sayesinde iyi bir performansla sunuluyor. En son Leaf için en yüksek şarj oranı 100 kW‘dır (CHAdeMO portu üzerinden).

ID.3, mevcut üç pil paketi ile savaşa giriyor (şu anda sadece 62 kW’lık paket mevcut olmasına rağmen; diğer ikisi gelecek yıl menzile eklenecek), maksimum 426 km WLTP menzili ve çok benzer performans rakamlarına sahip. Her iki araba da aynı maksimum 100 kW şarj gücüne sahiptir, bu nedenle kağıt üzerinde gerçekten benzerler.

Kağıt üzerinde birbirine benzer özelliklere sahip olan bu araç Autocar tarafından ayrıntılı analize sokuldu ve aşağıdaki video ortaya çıkarıldı. Videoda hangi aracın daha iyi özelliklere sahip olduğunu kısa sürede anlayabileceksiniz.