Yeni Fütüristik BMW Elektrikli Motosiklet

Yeni Fütüristik BMW Elektrikli Motosiklet

13 Temmuz 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli motosikletler, yeni nesil elektrikli araç teknolojisi ile birlikte gelişimlerine hız verdiler. Üretici firmalar bu alanlara yönelik çalışma faaliyetlerini artırdı. Bu firmalardan birisi de BMW oldu. BMW, daha önce hibrit modelleri ve elektrikli iNext aracıyla elektrikli sektöre girdiğini duyurmuştu. Şimdi ise motosiklet segmentinde de adını duyurmaya çalışıyor.

Bu yayınlayacağımız BMW tasarımı henüz netleşmedi ancak 3D Render çalışması internete sızmış durumda. Akıllardaki soru BMW acaba bu motosikleti üretecek mi? ESMC off-road sepetli bir bisiklet olarak tasarlanan bu elektrikli motosiklet retro bir bakış açısına sahip.

Render çalışmasından ilk görebileceğimiz 18,7 kWh batarya grubuna sahip olmasıdır. Bu batarya grubu aynı zamanda BMW i3 elektrikli modelinde de kullanılıyor. Yani menzilinin çok uzun olması muhtemel.

Tasarım resmine bakarsak sepetin önündeki PIAA LED ralli ışıkları oldukça çekici görünüyor. Retro tasarımını buradan kazanmış ve aynı zamanda sepetli olması da çok şık bir görüntü.

Batarya grubunun sepet kısmına yerleştirildiğini tahmin ediyoruz çünkü üstten görünüşte sepet kısmında batarya ile ilgili bize ilham veren görüntüler mevcut. Tabi BMW bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi aktaracaktır.

Sürücünün ön tarafında dijital bir gösterge olduğunu görüyoruz. Küçük belki 3 inç boyutunda sürücü bilgilendirme için kullanılabilir. Umarız BMW kısa süre içerisinde bu konu ile ilgili bir açıklama yapar.