Yeni Volkswagen Tiguan eHybrid (Plug-in Hibrit) ile Tanışın

Yeni Volkswagen Tiguan eHybrid (Plug-in Hibrit) ile Tanışın

27 Temmuz 2020 0 Yazar: emre ekici

Volkswagen firması tarafından kompakt SUV olarak satılan Tiguan, 2019 yılında satış rekorlarını alt üst etmişti. Kümülatif olarak 6 milyondan fazla satılan Tiguan sadece 2019 yılı içerisinde 91.000 adet satış rakamına ulaştı. Bu kompakt SUV için artık elektrikli model çalışmasını bekliyorduk. 2020 için firma eHibrit olarak sunacağını açıkladı. Kapsamlı güncelleme, yeni bir iç mekan (MIB III bilgi-eğlence sistemi) ve dış tasarım (daha kaslı görünüm) ile yeni sürücü yardımı (Seyahat Asistanı ve Öngörücü ACC gibi) ve konfor özelliklerini içeriyor. Ama en önemlisi Tiguan nihayet Fişli hibrid versiyonu olarak kullanıcılara sunulacak.

Volkswagen, yeni tiguan üzerinde 13 kWh’lik bir batarya grubu kullanacak ve bu toplamda 50 km’lik bir menzil anlamına geliyor. Şehiriçi aracınızı kullanacaksanız 50 km menzil gayet iyi bir opsiyon. İşten eve, evden işe seçeneği için sadece elektrikli çekişi uzun süre kullanabilirsiniz.

Volkswagen Tiguan eHybrid özellikleri:

  • 50 km’ye kadar WLTP tüm elektrikli menzil
  • Elektrik modunda 130 km / saate kadar
  • 13 kWh pil
  • önden çekişli
  • 180 kW (245 PS) sistem çıkışı – 1.4L benzinli motor (115 kW) ve 85 kW elektrik motoru, ayrıca sekiz ileri otomatik şanzıman